Informata të shpejta

“Alumin-Al” është kompani e themeluar ne vitin 1997 me lokacion në Fushë Kosovë. Merret me projektimin, prodhimin dhe montimin e dyer dritareve, fasadave, dhe gilinderave. Shtrihet me aktivitet në tregun e Kosovës, Maqedonisë, Malit të zi, Shqipërisë dhe mbarë Evropës. Në më shumë se 25 vite përvojë pune, “Alumin-Al” ka kaluar nëpër faza të ndryshme të zhvillimit të saj, duke u ndërtuar në hapa të sigurt dhe profesional dhe sot ofron një cilësi të lartë të punimeve.

icon_widget_image Hënë-Shtunë: 8am to 5:30pm; Diel: MBYLLUR icon_widget_image Rruga e Pejës 12000 Fushë Kosovë, Kosovo icon_widget_image +383 49 222 272 icon_widget_image info@aluminal.net
Image Alt

Shërbimet

Alumin AL

Produktet & Shërbimet

Services

Dritare Alumini

Një gamë e gjerë opsionesh projektimi, qëndrueshmëri dhe qëndrueshmëri e lartë: alumini mundëson dritare në dimensione të mëdha dhe me termoizolim optimal. Ato formojnë karakterin individual të një ndërtese dhe sigurojnë që dhomat të përmbyten me dritë.

Dritare nga Plastika

Me dritaret Schüco në variantin e dizajnit të dritareve në bllok, pamjet veçanërisht elegante të dritareve mund të zbatohen pa breza të dukshëm të dritareve. Me këtë variant tërheqës dizajni, korniza e jashtme mbulon plotësisht kornizën e brezit të dritares.

Dyer rreshitese te Aluminit

Drita e diellit jep vitalitet dhe përcjell mirëqenie. Kjo mund të përdoret në mënyrë perfekte me dyer rrëshqitëse dhe të palosshme alumini. Sepse falë qëndrueshmërisë ekstreme të aluminit, janë të mundshme konstruksione me profile të holla dhe sipërfaqe xhami veçanërisht bujare, të cilat ofrojnë transparencë dhe incidencë maksimale të dritës.

Dyer rreshitese te plastikës

Dyert rrëshqitëse me izolim të lartë termik të bëra nga alumini dhe plastika hapin hapësira të reja. Kush nuk dëshiron të zgjerojë hapësirën e tij të jetesës ose të punës me disa lëvizje të shpejta. Dyert rrëshqitëse jo të izoluara nga Schüco ofrojnë një gamë të gjerë konceptesh të reja dizajni për përdorim të brendshëm. Të dy versionet e sistemit mund të kombinohen pa probleme me njëri-tjetrin për shkak të dizajnit të tyre.

Dyer të hyrjes të aluminit

Materiali alumini ju ofron hapësirë ​​të gjerë për dizajnin individual të projektit tuaj të ndërtesës. Një shumëllojshmëri sipërfaqesh të ndryshme, të kombinuara me një kapacitet të lartë mbajtës dhe pamje të ngushtë, lejojnë që idetë dhe dëshirat e dizajnit të përjetshëm të zbatohen në një mënyrë me cilësi të lartë.

Dyer të hyrjes të platikës

Kur planifikoni një derë të përparme, duhet të respektohen marrëdhëniet dhe përmasat. Një fletë dere me cilësi të lartë duhet të jetë fokusi i derës dhe rrjedhimisht i shtëpisë tuaj. Dera duhet të përputhet me stilin e shtëpisë - klasik apo modern? A guxoni të ngjyrosni? Si e rregulloni aksesin? Nga bllokimi normal i cilindrit të profilit deri te kontrolli i aksesit përmes smartphone - gjithçka është e mundur.

Sistemet Smart Home

Dixhitalizimi po e bën botën tonë më të zgjuar dhe më të zgjuar. Gjithashtu në shtëpi. Nëse ju, si ndërtues, nuk dëshironi të ndërtoni një ndërtesë të vjetër në projektin tuaj të ndërtesës së re, nuk mund të shmangni më zgjidhjet inovative të shtëpisë inteligjente. Ato na lehtësojnë jetën e përditshme, sigurojnë më shumë rehati dhe ekonomi dhe mbrojnë shëndetin, ndërtesat dhe pronën.

Sistemet Smart Home

Dixhitalizimi po e bën botën tonë më të zgjuar dhe më të zgjuar. Gjithashtu në shtëpi. Nëse ju, si ndërtues, nuk dëshironi të ndërtoni një ndërtesë të vjetër në projektin tuaj të ndërtesës së re, nuk mund të shmangni më zgjidhjet inovative të shtëpisë inteligjente. Ato na lehtësojnë jetën e përditshme, sigurojnë më shumë rehati dhe ekonomi dhe mbrojnë shëndetin, ndërtesat dhe pronën.

Fasada Strukturale

Alumin - Al ju ofron Fasada Strukturale të modeleve më të fundit, të prodhuara me cilësinë më të lartë të mundshme! Fasadat tona janë të dizajnuara dhe fabrikuara nga një staf i certifikuar në Gjermani. Ne punojmë me një sistem fasade te kompletuar persa i përket eficensës së lartë energjitike, e cila ofron një cilësi të lartë konstruktive me çmime të arsyeshme duke përmbushur të gjitha kërkesat e sigurisë.

Ndarje te brendshme

Rinovimi i apartamenteve shoqërohet shpesh me rizhvillimin e ambienteve. Ndarjet e brendshme janë ngritur nga materiale të ndryshme: tulla, mur i thatë, blloqe betoni celulare, dru, xhami, polikarbonat, pllaka të ndryshme dhe të tjera.

Roleta mbi dritare

Keni nevojë për një shërbim në fushën e blindave të ekranit? Alumin AL do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë të cilësisë në prodhimin dhe instalimin e blindave të ekranit për kontroll manual dhe telekomandë.

Roleta SUVATUESE

Këto rolete janë të një kualiteti të lartë dhe përdoren si mbrojtje nga nxehtësia, bora dhe ngricat. Janë jo të rrezatueshme, mundësia për heqjen dhe vjedhjen e tyre është zero.

Fasada te ventiluara HPL

Fasade e ventiluar me HPL compact Laminates Fundermax, 100% e Projektuar,Propozuar dhe Prodhuar (Prerë)me dimenzione te sakta n Prishtine, dhe exportuar ne Dusseldor.f

Fasada te ventiluara fiber beton

Fasada te ventiluara fiber beton

PVC

 • Dritare
 • Dyer rreshitese
 • Dyer te hyrjes

Alumin

 • Dritare
 • Dyer rreshitese
 • Dyer te hyrjes
 • Fasada strukturale
 • Ndarje te brendshme

Roleta

 • Roleta mbi dritare
 • Roleta suvatuese

Fasada te ventiluara

 • HPL
 • Fiber beton

Qelqi

Raffstoren

Roleta

 • Gilindera me Qelq
 • Gilindera alumini

Dush Kabina

a

Dritare

Dritaret moderne plastike tani kanë një jetë shërbimi prej 30 vjet e më shumë. Është mirë nëse të gjithë përbërësit individualë të dritares punojnë po aq gjatë - siç janë vulat e dritareve.

Dyer

Dera e përparme është elementi qendror në çdo fasadë. Me një derë të re plastike, zona juaj e hyrjes bëhet një tërheqëse e vërtetë dhe nënvizon karakterin individual të ndërtesës.

dyer PVC rreshitese (Hebeschiebetur)

Kush nuk dëshiron një pamje fantastike dhe dhoma të ndritshme, të mbushura me dritë. Me dyert rrëshqitëse plastike, ju e lini diellin në shtëpinë tuaj dhe shijoni rehatinë maksimale të jetesës.

Alumin AL

Lider në eksportim

“Alumin-Al” si rezultat i arritur për nga cilësia, që nga viti 2017 ka filluar eksportimin e produkteve të saj në tregun europian, ku ka arritur të eksportojë mbi 90% të produkteve të saj kryesisht në Gjermani, Belgjikë, Zvicër etj.

Projektet

Projects